NAJLEPSZE PRAKTYKI

Miedź jako istotny element zrównoważonego rozwoju energetyki w Europie

Miedź od zawsze przekraczała granice innowacyjności. Przy obecnym dążeniu do przejścia na ekonomię niskoemisyjną znaczenie tego surowca jest większe, niż kiedykolwiek wcześniej. Miedź odgrywa istotną rolę w naszych domach, miejscach pracy, środkach transportu, infrastrukturze i przemyśle.

Zrównoważona przyszłość Europy zależy od dwóch filarów, jakimi są wydajność energetyczna i energia odnawialna. Wydajność energetyczna nieprzerwanie służy jako „pierwsze paliwo” — im usługi są bardziej wydajne energetycznie, tym bardziej istotny jest wkład energii odnawialnej w produkcję energii pierwotnej.

Opracowany przez Komisję Europejską pakiet Czysta energia stanowi doskonałą okazję do podjęcia przez Unię Europejską działań w kierunku zintegrowanych systemów energii, co ułatwiłoby rozpowszechnienie odnawialnych źródeł energii oraz zwiększenie wydajności energetycznej. Gdy pakiet ten zostanie przyjęty przez instytucje Unii Europejskiej, do jego wdrożenia i wykorzystania jego potencjału na terenie całej Unii Europejskiej potrzebne będą innowacyjne rozwiązania wymagające zastosowania miedzi.

Inicjatywa DecarbEurope umożliwia nam oraz naszym partnerom promowanie najbardziej ekonomicznego sposobu na dekarbonizację europejskiej gospodarki.

Kliknij tutaj aby zobaczyć nasz raport