Jaki materiał może zostać wykorzystany w ekologicznym i zdrowym budownictwie na 128 różnych sposobów?

Miedź.

Tworzenie czystego, zrównoważonego świata rozpoczyna się od budynków. Na potrzeby inteligentnego, ekologicznego i zdrowego budownictwa powstało wiele imponujących i kreatywnych koncepcji, technologii i produktów. Wykorzystanie miedzi w zrównoważonych budynkach będzie miało pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale również na stan zdrowia i samopoczucie ich mieszkańców.

 

Dowiedz się, jak można wykorzystać miedź w ekologicznym budownictwie

Mieszkańcy i właściciele odniosą znaczne korzyści dzięki ekologicznym i zdrowym budynkom skonstruowanym w oparciu o miedź, np. poprawa jakości powietrza i oszczędność wody. Dzięki nieograniczonemu cyklowi życia, właściwościom przeciwbakteryjnym, wysokiej przewodności elektrycznej i szerokiemu zakresowi zastosowań miedź można wykorzystać na 128 różnych sposobów do budowy budynków komercyjnych. Jej użycie pozwala spełnić jedną trzecią z ponad 420 punktów, cech i wymogów opisanych w specyfikacjach LEED w wersji 4 i WELL w wersji 1 oraz w normie ASHRAE 189.1.

The Copper Alliance® wydało przewodnik dotyczący kluczowej roli, jaką odgrywa miedź w budownictwie. Zawiera on informacje na temat wielu różnych zastosowań — od ładowania pojazdów elektrycznych po ochronę przed słońcem.

DOWIEDZ SIĘ, JAK MOŻNA WYKORZYSTAĆ MIEDŹ W EKOLOGICZNYM BUDOWNICTWIE — PRZECZYTAJ PEŁNĄ WERSJĘ PRZEWODNIKA