Określanie naszego wkładu w zrównoważony rozwój
Poszczególni członkowie organizacji Copper Alliance® od lat udostępniają publicznie wskaźniki dotyczące zrównoważonego rozwoju. W 2011 r. członkowie organizacji Copper Alliance® podjęli decyzję, aby wspólnie przeanalizować te dane. Przeprowadzając takie działania w skali globalnej z udziałem stowarzyszenia ICA, branża może ustalić obszary analizy porównawczej i wspólnych działań. Stowarzyszenie ICA udostępnia te dane publicznie.
Dziewięć wybranych wskaźników jest zgodnych z wytycznymi Globalnej Inicjatywy Sprawozdawczej (Global Reporting Initiative), co zapewnia spójną, powszechnie uznaną metodologię raportowania. Udział w tym wspólnym przedsięwzięciu jest dobrowolny, a w 2017 r. uczestniczyły w nim 24 podmioty. Reprezentują one około 40–50% rocznej produkcji miedzi na świecie.
Firmy uczestniczące
Uczestnicy przedsięwzięcia ocenili swoją wydajność na podstawie wybranych wskaźników. W szacunkach udział wzięły następujące firmy:
Pomiary w trzech sektorach
Zanim uzyskany zostanie końcowy produkt zawierający miedź, musi ona zostać poddana wielu etapom przetwarzania. Pierwszy z nich to wydobycie. Zajmujące się tym firmy, które wzięły udział w przedsięwzięciu, wytwarzają około osiem milionów ton rud i koncentratów rocznie. W drugim etapie, produkcji miedzi rafinowanej, uczestniczą firmy rocznie wytapiające i przetwarzające około dziewięć milionów ton rud, koncentratów i odzyskanych materiałów na katody, płyty i wlewki. Trzecią kategorię stanowi wytwarzanie, w ramach którego firmy przekształcają rocznie około cztery miliony ton rafinowanej miedzi na półfabrykaty i produkty, takie jak

Wielkość światowej produkcji miedzi w 2016 r. przedstawiona za pomocą wskaźników SD
Podczas obliczania tych wskaźników ilość miedzi nie jest liczona dwu- czy trzykrotnie wraz z przemieszczaniem się wzdłuż łańcucha produkcyjnego. Oznacza to, że wskaźniki te charakteryzują 10–11 milionów niepowtarzalnych ton miedzi rocznie, co stanowi około 40% rocznego zużycia miedzi na świecie.
Fakty i liczby
W 2016 r. zaobserwowano wzrost emisji CO2, lecz członkowie organizacji Copper Alliance® podejmują działania mające na celu jej zmniejszenie. Zobowiązują się do przejścia w 100% na zasilanie zakładów z odnawialnych źródeł energii oraz do poszukiwania sposobów na ograniczenie zużycia paliw i energii poprzez innowacyjną technologię.
Energochłonność wzrosła w 2016 r., jednak energia potrzebna w fazie produkcji w cyklu trwałości miedzi jest często kompensowana w fazie użytkowania. Większość, tj. 70%, miedzi trafia do końcowych zastosowań elektrycznych, ponieważ jest to najbardziej wydajny, nieszlachetny przewodnik ciepła i energii elektrycznej. Miedź w instalacjach elektrycznych może przynieść oszczędności w całym okresie eksploatacji wynoszące od 100 do 7.500 ton emisji CO2 i zaoszczędzić użytkownikom od 25 000 do 2,5 miliona dolarów w formie obniżonych kosztów energii [źródło].
W 2016 r. woda pobierana ze źródeł pierwotnych była wykorzystywana średnio co najmniej dwukrotnie przed opuszczeniem zakładów produkcyjnych. Badani członkowie Copper Alliance® wykazują ciągły pozytywny postęp w zakresie ilości wody, którą są w stanie poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać podczas produkcji miedzi.
Średnio członkowie Copper Alliance® objęci badaniem zasilają rocznie gospodarkę światową sumą 115 miliardów dolarów. W 2016 r. 95% przychodów zostało rozdzielone w formie wynagrodzeń, kosztów operacyjnych, finansowania i inwestowania w rozwój społeczności lokalnej.
Członkowie Copper Alliance®, wśród których przeprowadzono ankietę, inwestują średnio 20 miliardów dolarów rocznie, aby zwiększyć swój wkład w zrównoważony rozwój. Obejmuje to wydatki na ochronę środowiska i poprawę bezpieczeństwa eksploatacji.
Badani członkowie Copper Alliance® zatrudniają średnio ponad 323 000 osób w ujęciu rocznym. Nie obejmuje to setek tysięcy miejsc pracy stworzonych przez gałęzie przemysłu wykorzystujące miedź. Szacuje się, że w Chile, gdzie wydobywa się 30% światowych zasobów miedzi, na każde miejsce pracy w kopalni miedzi przypada 3,7 miejsc pracy utworzonych w innych sektorach gospodarki.
W latach 2013 i 2014 Copper Alliance® świętowało skokową zmianę wskaźnika urazów wśród przebadanych członków. Znaczące inwestycje w sprzęt i szkolenia, jak również ogólnobranżowe stosowanie certyfikacji OHSAS 18001 (bezpieczeństwo przemysłowe i ochrona zdrowia) przyczyniły się do postępu w zakresie tego wskaźnika.
Większość członków Copper Alliance publikuje raporty na temat zrównoważonego rozwoju. Należy pamiętać, że niektóre firmy są własnością prywatną i nie są prawnie zobowiązane do publikowania raportów o zrównoważonym rozwoju.
 
Więcej informacji na temat sposobu obliczania wskaźników znajduje się w dokumencie do pobrania dotyczącym metodologii.
Globalne szlaki
Przemysł miedziany wywiera różnorodny, globalny wpływ na środowisko.